Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Проєкт «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України…» (№10420) стосується проведення освідування та експертизи, укладення угоди про примирення та кримінальних проваджень у формі приватного обвинувачення та покликаний покращити систему захисту від гендерно зумовленого та домашнього насильства.
Проєктом передбачено внесення змін до стст.55, 225, 241, 242, 469 та 477 КПК, Так, розширюється перелік випадків, в яких сторона кримінального провадження має право звернутися до слідчого судді із клопотанням провести допит в судовому засіданні під час досудового розслідування.
Закріплюється механізм забезпечення проведення освідування та (або) судово-медичної експертизи за клопотанням потерпілого, його представника або законного представника, що здійснюється невідкладно після внесення відомостей до ЄРДР у провадженнях, щодо кримінальних правопорушень, передбачених стст.152, 153, 155 та 156 Кримінального кодексу.
Крім того, розширюється перелік категорій справ, в яких угода про примирення може бути укладена лише за ініціативою потерпілого, його представника або законного представника. А з переліку статей, провадження за якими відбувається у формі приватного обвинувачення, виключаються ст.1261. чч.2, 4 та 5 ст.134, ст.1512, ч.1 ст.152, ч.1 ст.153 та ст.154 КК
Також впроваджується додатковий механізм захисту для малолітніх, неповнолітніх, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб щодо яких вчинено правопорушення, провадження за яким відбувається у формі приватного обвинувачення. Зокрема, якщо таким особам завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, вони набуватимуть статусу потерпілого з моменту внесення відомостей до ЄРДР без подання відповідної заяви.