flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КАБМІН ПІДТРИМАВ НИЗКУ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ЗАКОНОПРОЄКТІВ: ЩО ВОНИ ДАЮТЬ НА ПРАКТИЦІ

02 вересня 2021, 16:26

Кабінет Міністрів України підтримав низку євроінтеграційних законопроєктів.

Мова йде про такі законопроекти:

«Про захист послуг, що надаються із застосуванням системи умовного доступу» та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо захисту послуг, що надаються із застосуванням системи умовного доступу».

Мета документів – імплементація європейських норм щодо протидії виробництву, продажу, користуванню та іншій незаконній діяльності із застосуванням незаконної системи умовного доступу та захисту послуг, що надаються із застосування системи умовного доступу.

Система умовного доступу – це будь-який технічний засіб, система аутентифікації та/ або механізм, згідно з яким доступ до захищеної послуги радіо- або телевізійного мовлення в зрозумілій формі залежить від підписки або іншої форми попередньої індивідуальної авторизації.

Наразі українська законодавча база не передбачає заборону виробництва, продажу та використання незаконної системи умовного доступу.

Функція незаконної системи умовного доступу – обходити системи умовного доступу та надавати доступ до цифрового контенту без жодних попередніх авторизацій та підписок загрожує економічній діяльності організації (провайдера, мовника), яка надає послуги телебачення, радіомовлення та постачання програмних послуг у цих сферах. В результаті це може впливати на різноманітність програм і послуг, що надаються населенню.

Законопроєкт пропонує:

–визначити незаконну систему умовного доступу;

–визначити заборонену діяльність щодо надання умовного доступу;

–передбачити державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про захист послуг умовного доступу.

Крім того, законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо захисту послуг, що надаються із застосуванням системи умовного доступу» встановлює відповідальність за користування незаконною системою умовного доступу в особистих інтересах.

«Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну експертизу»

Мета – забезпечити законодавче підґрунтя для реформування системи наукової та науково-технічної експертизи. Це сприятиме підвищенню якості організації та проведенню експертної діяльності, можливості залучення до експертизи іноземних експертів та встановлення гнучких умов та механізмів оплати праці експертів.

Зокрема, документ пропонує:

–уточнення переліку, прав та обов’язків учасників проведення наукової і науково-технічної експертизи;

–визначення умов проведення окремих видів наукової та науково-технічної експертизи;

–визначення особливостей проведення наукової та науково-технічної експертизи заявок на одержання фінансової підтримки, а також звітів за завершеними науковими дослідженнями та розробками, виконаними за рахунок коштів державного бюджету;

–залучення до проведення наукової і науково-технічної експертизи іноземних експертів;

–застосування гнучких умов фінансування експертизи та механізмів оплати праці експертів та інших учасників проведення наукової і науково-технічної експертизи;

–визначення кваліфікаційних вимог до виконавців експертизи;

–реформування механізму перегляду результатів наукової та науково-технічної експертизи.