flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В Україні посилять відповідальність за незаконне перетинання кордону

14 квітня 2022, 09:01

За незаконне перетинання держаного кордону України в умовах воєнного стану встановлять кримінальну відповідальність. Розслідуванням цього злочину займатимуться слідчі Служби безпеки.

 

      Текст проекту Закону №7268 від 08.04.2022 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне перетинання держаного кордону України під час дії воєнного стану» з’явився на сайті Верховної Ради.

      У Кримінальному кодексі з’явиться стаття 332-3 з новим складом злочину «Незаконне перетинання держаного кордону України під час дії воєнного стану».

      Перетинання державного кордону України під час дії воєнного стану особою, яка згідно з законом приписана до призовної дільниці (призовником) у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів, або за документами, що містять недостовірні відомості або з приховуванням від прикордонного контролю, -каратиметься штрафом від п’яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

     Ті самі дії, вчинені військовослужбовцями та військовозобов’язаними, резервістами, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, а також особами, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, каратимуться позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

     У разі вчинення злочину повторно або групою осіб або службовою особою з використанням службового становища, такі дії каратимуться позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такої.