Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Держслужбовцям, які через війну виїхали за кордон або змінили місце проживання всередині країни і пішли у відпустку без збереження зарплати, увесь період перебування у такій відпустці зараховується до стажу державної служби.
НАДС оприлюднило відповідне роз’яснення від 13 вересня 2022 р. № 157р/з.
Нагадаємо, відповідно до частини четвертої статті 12 Закону №2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів.
За цим же законом встановлено, що час перебування у такій відпустці не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки».
НАДС констатувало, що період перебування держслужбовця у відпустці без збереження заробітної плати, наданої відповідно до частини четвертої статті 12 Закону №2136-ІХ, зараховується до стажу державної служби. А це дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової щорічної оплачуваної відпустки.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів під час засідання 12 квітня прийняв постанову «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану». Згідно із документом, керівники державної служби отримали право запроваджувати під час дії воєнного стану дистанційну роботу для працівників. Але перебувати співробітники мають на території України.