Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У разі вчинення катування звільнення від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку не застосовується.
Таке нове визначення містить проект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за катування» (№ 5336), який парламент прийняв за основу.
Цим законопроектом змінюється та розширюється поняття «катування».
Так, відповідно до нової редакції ст.127 КК, катуванням є будь-яка умисна дія, спрямована на заподіяння особі сильного фізичного болю або морального страждання з метою змусити особу вчинити дію, що суперечить її волі, зокрема отримання інформації або зізнання.
Також доповнюється ч.5 ст.49 КК та встановлюється, що звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності не застосовується у разі вчинення катування представником будь-якої держави, у тому числі іноземної. Цей строк не може обмежуватися 5 чи 10 роками, а він фактично стає злочином без строку давності.
Наразі постраждалі від воєнних злочинів потребують додаткового захисту. Система безоплатної правової допомоги акцентує увагу на необхідності поширювати інформацію щодо того, що постраждалі від воєнних злочинів можуть отримати кваліфіковану юридичну допомогу, а саме — представництво під час досудового розслідування та в суді.
В першу чергу йдеться саме про надання безоплатної допомоги за рахунок держави саме дітям, потерпілим від правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканності, а також постраждалих від катування.