flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Дати працівникам апарату судів гідну зарплату закликали нардепів у ВРП

28 грудня 2022, 15:50

На даний момент спостерігається значний відтік кадрів із судових установ, що ставить під загрозу безперебійне здійснення правосуддя. Особливо це питання є критичним в умовах воєнного стану.

З огляду на це, Вища рада правосуддя закликала парламентарів невідкладно ухвалити законопроект щодо врегулювання питання оплати праці працівників судів, інформує «Закон і Бізнес».

Як зазначають у ВРП, прогресивний проект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання питання оплати праці працівників судів» (№6311) уже рік знаходиться без розгляду. Хоча Комітет ВР з питань правової політики рекомендував прийняти його за основу (див. «Шкідливі премії», «ЗіБ» №3/2022).

Документ був напрацьований спільними зусиллями в рамках робочої групи з питань належного фінансування судової влади в Україні. Ним пропонував збільшити посадові оклади працівників судів та закріпити їх визначальну роль у структурі виплат, водночас зменшивши частку додаткових стимулюючих виплат, які залежать від наявності фінансових ресурсів.

Як повідомляв «ЗіБ», ВРП підтримала цей проект, зазначивши, що визначення єдиного підходу до оплати праці працівників апарату судів та органів судової влади є критично необхідним кроком задля посилення кадрового потенціалу судів, підвищення прозорості, передбачуваності та справедливості заробітної плати, встановлення її конкурентоспроможного рівня. Позитивний відгук надали й Рада суддів, Верховний Суд, Державна судова адміністрація, Інститут законодавства Верховної Ради, та Асоціація розвитку суддівського самоврядування України.

У ВРП закликали невідкладно врегулювати питання гідної оплати праці працівників судів. Їхня компетентність та відповідальність має бути належним чином винагороджена державою. Адже відтік кадрів негативно позначиться на доступі громадян до правосуддя