Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
18 січня 2019 року в приміщенні Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – місцевий центр), за ініціативи Золотоніського міськрайонного суду, проведено семінар-навчання для працівників місцевого центру та адвокатів системи безоплатної правової допомоги щодо створення та функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомінікаційної системи.
Відповідно до вимог процесуальних кодексів, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
«Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (далі – ЄСІТС) в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку», - повідомив прес-секретар Золотоніського міськрайонного суду Григорій Сивухін.
ЄСІТС буде впроваджуватись в судах поступово. Дослідна експлуатація системи розпочинається з 1 березня 2019 року у складі вісьмох підсистем (модулів):
- Єдиний контакт-центр судової влади України;
- Єдина підсистема управління фінансово-господарськими процесами;
- Офіційна електронна адреса (Електронний кабінет);
- Офіційний веб-портал «Судова влада України»;
- Єдиний державний реєстр судових рішень;
- Підсистема «Електронний суд»;
- Модуль «Автоматизований розподіл»;
- Модуль «Судова статистика».
В ході заходу присутні мали можливість детально ознайомитися з роботою «Електронного суду», який наразі працює в тестовому режимі.
Електронний суд - це модуль, що дозволить учасникам судового процесу надсилати копії електронних документів іншим учасникам судового процесу, сплатити судовий збір та інші платежі у режимі онлайн, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду, електронні запити, скарги, пропозиції та інші непроцесуальні звернення, а також отримувати судові рішення, відповіді на запити та інші електронні документи.
Григорій Сивухін зазначив, що користувач може вчиняти процесуальні дії як особисто, так і у якості представника. Такі функціональні можливості дають адвокатам змогу за допомогою «Електронного суду» представляти інтереси інших осіб.
За інформацією заступника голови ДСА України С. Чорнуцького, на прохання адвокатів у «Електронному суді» реалізовано можливість діяти в інтересах іншої особи як за допомогою електронної довіреності, так і за копією довіреності (ордеру) в паперовій формі — електронна копія оригіналу відповідного паперового документа вноситься до підсистеми та прикріплюється до поданих заяв. Це дає адвокатам змогу представляти інтереси інших осіб за допомогою модуля «Електронний суд» незалежно від того, є такі особи користувачами «Електронного суду» (ЄСІТС) чи ні.
На завершення, юристам системи безоплатної правової допомоги надано покрокові інструкції, як зареєструватися в системі, створити власний кабінет та акцентовано увагу на інших важливих аспектах.
Також зауважено, що за наявності будь-яких пропозицій, слід звертатися до Золотоніського міськрайонного суду або на електронну адресу ДСА України.
Прес-секретар Золотоніського
міськрайонного суду Г.С. Сивухін